Wygładź swoją bliznę po cesarskim cięciu dzięki zastosowaniu CicaLux

Laura, Mama która przetestowała CicaLux na swojej 3-letniej bliznie po cesarskim cięciu
Napisane przez Aurelie, mamę po cesarskim cięciu & blogerkę.

Witam wszystkich, dzisiaj pomówimy o bliznach po cesarskim cięciu oraz wygładzaniu twojej blizny po cesarskim cięciu za pomocą CicaLux. Jak wiecie, urodziłam córeczkę 7 grudnia 2020 r. poprzez zaplanowane cesarskie cięcie, z powodu powikłania łożyskowego wykrytego podczas ciąży (a placenta previa). Wyjaśniłam Wam tą sytuację kiedy opisywałam historię mojej ciąży, a także opowiedziałam Wam o dniu porodu w mojej historii porodu. Krótko mówiąc, to straszne cesarskie cięcie jest już za mną i poszło bardzo dobrze (PHEW!), to wszystko  dało mi wielką radość bycia mamą prawdziwego małego cudu, który od tego czasu napełnia mnie szczęściem.

Więc oto jesteśmy dzisiaj, około 3 miesięcy po porodzie. Czuję się świetnie, bardzo szybko doszłam do siebie i muszę powiedzieć, że moja blizna jest już na prawdę piękna. Czas? Tak. Naturalna zdolność ciała do zamykania się rany i leczenia? Też. Ale także dzięki zabiegowi CicaLux, który stosowałam przez 60 dni po porodzie. Chcę dziś opowiedzieć o tym leczeniu, aby inne matki po cesarskim cięciem mogły je odkryć i skorzystać z niego, jeśli oczywiście zechcą. Na końcu tego artykułu udostępniam kod kuponu!

 

Co to jest CicaLux?
CicaLux to innowacyjne urządzenie przeznaczone do zmniejszania i leczenia blizn po niedawnych lub starych cesarskich cięciach. To jest już mocny argument: rzeczywiście, nie ma potrzeby rozpoczynania, tak jak ja, zaraz po cesarskim cięciu, ponieważ leczenie działa również na stare blizny. Urządzenie pochodzi z Belgii i producenci zapewniają, iż poprawi wygląd blizny w ciągu 60 dni, dzięki unikalnej technologii, która łączy trzy terapie w celu wygładzenia blizny po cesarskim cięciu, o której opowiem poniżej.
Jak to działa?

 Urządzenie lecznicze CicaLux zapewnia potrójną terapię dla naszej blizny po cesarskim cięciu: działanie silikonu medycznego, termoterapię i terapię związaną ze zmniejszeniem napięcia. W opakowaniu znajduje się zestaw składający się z:

 • Arkusza wykonanego z silikonu medycznego, który utrzymuje bliznę nawilżoną, działa jak „druga skóra” i pomaga bliźnie wyblaknąć oraz złagodzić ją
 • kamienia bazaltowego (który można podgrzać, aby wykonać terapię cieplną oraz pomóc w naprawie tkanki skórnej i złagodzić ból)
 • 60 jednorazowych taśm samoprzylepnych redukujących napięcie (które łagodzą ból i zapobiegają otwieraniu się blizny – szczególnie w przypadku młodych blizn)

  A wszystko to, bez dodatkowych produktów! Nie ma kremu do nałożenia ani nic dodatkowego. Produkt ma być nakładany na czystą i suchą skórę i jest bardzo łatwy w użyciu.

  Jak to działa?
  Zaleca się wykonywanie zabiegu przez 60 dni: stosuje się jedną taśmę samoprzylepną redukującą napięcie dziennie. Arkusz silikonowy należy nosić przez co najmniej 10 godzin dziennie i maksymalnie do 22 godzin (czyli tylko 2 godziny przerwy, bez noszenia produktu).

   

  Oto jak ja go używałam:
  • Rano, po prysznicu, nakładałam produkt CicaLux: najpierw czysty arkusz silikonowy, a następnie przyklejałam taśmę samoprzylepną (czas trwania: ledwie 30 sekund)
  • w ciągu dnia podgrzewałem kamień bazaltowy w kuchence mikrofalowej lub w gorącej wodzie i do 4 razy dziennie wykonywałam sesję terapii cieplnej (bardzo przyjemną, nawiasem mówiąc)
  • wieczorem zdejmowałam urządzenie przed pójściem spać, a następnie na koniec dnia masowałam bliznę przed pójściem spać (co można zrobić palcami, a nawet gorącym kamieniem).
  Oto wyniki przed/po:
  Zaleca się wykonywanie zabiegu przez 60 dni: stosuje się jedną taśmę samoprzylepną redukującą napięcie dziennie. Arkusz silikonowy należy nosić przez co najmniej 10 godzin dziennie i maksymalnie do 22 godzin (czyli tylko 2 godziny przerwy, bez noszenia produktu).

   

  Naprawdę uważam, że wynik jest świetny i jestem zachwycona. Produkt CicaLux był bardzo przyjemny w noszeniu i naprawdę złagodził moją bliznę, która była jeszcze bardzo świeża (zaczęłam w 6 tygodniu po porodzie). Prawdę mówiąc, przez kilka dni musiałam przerwać leczenie ponieważ zgubiłam silikonowy arkusz.

  Zacząłem ponownie odczuwać ból, kiedy chodziłam, udowadniając sobie jednocześnie, że ulga, jaką dawał mi CicaLux, była prawdziwa! Ponadto, po cesarskim cięciu, chirurg faktycznie doradził mi użycie taśmy zmniejszającej napięcie skóry wokół blizny (ze względu na jej wygląd i ograniczenie napięcia skóry). CicaLux, moim zdaniem, to produkt +++++, crème de la crème na naszą bliznę, z licznymi korzyściami nie tylko zmniejszającymi napięcie, ale o wiele więcej! To leczenie, o którym każda matka, która miała cesarskie cięcie, powinna przynajmniej wiedzieć *.

  Jego cena? 69 euro za 2 miesiące leczenia, to mniej niż 1 euro dziennie. Myślę, że dla takiego efektu warto.

  I to tyle za moją szczerą opinię na temat wygładzania blizny po cesarskim cięciu za pomocą CicaLux.

  Do zobaczenia wkrótce i nie wahajcie się, jeśli macie jakieś pytanie, aby zadać je w komentarzach!* Możecie już zacząć używać Cicalux, gdy blizna jest dobrze zamknięta i sucha, zwykle to od 3 do 6 tygodni po operacji.

  CicaLux Energized Scar-Care

  Wielokrotnie nagradzany wyrób medyczny przeznaczony do kompleksowego leczenia blizn pooperacyjnych
  KUP TERAZ