Pomóż zminimalizować swoją bliznę i złagodzić ból NATURALNIE BEZ OPERACJI

Laura, Mama która przetestowała CicaLux na swojej 3-letniej bliznie po cesarskim cięciu
Miesiąc zwiększania świadomości na temat cesarskiego cięcia
Po wyjściu ze szpitala nie zawsze doradza się młodym matkom jak najlepiej dbać o bliznę po cesarskim cięciu – oto rozmowa z Hannah Poulton, Mamą po cesarskim cięciu, która jest brytyjską terapeutką blizn i fizjoterapeutą z 20-letnim stażem. W tej rozmowie otrzymacie wskazówki, które pomogą Wam poprawić wygląd blizny i złagodzić ból dzięki nieinwazyjnym procedurom, takim jak masaż blizny, stosowanie arkuszy silikonowych i terapia ciepłem.

Jaki czas muszę odczekać po operacji zanim zacznę leczyć moją bliznę? 

 

Kiedy blizna ma mniej niż 4 tygodnie, znajduje się we wczesnym stadium gojenia i nazywana jest „Niedojrzałą Blizną”.
Trzeba być bardzo ostrożnym, gdy mamy do czynienia z niedojrzałymi bliznami. Twoje ciało robi wszystko, co w jego mocy, jeśli chodzi o samo leczenie. Możesz jednak od razu zacząć dbać o bliznę.
W tym okresie blizna jest w bardzo aktywnym stadium gojenia i bardziej wrażliwa niż kiedykolwiek – oto krótka lista „nakazów i zakazów” na początek:
  1. Osusz bliznę po wyjściu spod prysznica lub wanny.
  2. Nie używaj żadnych silnych chemikaliów ani peelingów na bliznę.
  3. Nie gol blizny.
  4. Utrzymuj bliznę czystą i suchą.
  5. Nawadniaj się, dobrze się odżywiaj i odpoczywaj.

Tylko wtedy, gdy blizna ma od 4 do 6 tygodni, nie ma żadnej infekcji, szwy lub zszywki zostały usunięte, a blizna zagoiła się i jest zamknięta, możesz zacząć nawilżać bliznę. Użyj produktu, który wzbogaci i pomoże w leczeniu blizny. Spójrz na produkty zawierające aloes, miód manuka i żele lub arkusze silikonowe. Silikon tworzy barierę nad wierzchnią częścią blizny i chroni ją. Zapobiega pogrubieniu tkanki bliznowatej.

Kiedy blizna ma kilka miesięcy lub lat możesz również użyć silikonu, aby poprawić swoją bliznę. Silikon pomaga zapobiegać transdermalnej utracie wody. Proces okluzji i naturalne nawilżenie są korzystne dla gojenia się blizny i mogą pomóc w wyblaknąć bliźnie. W szczególności arkusz silikonowy zapewnia kompresjoterapię, która pomaga uregulować ilość kolagenu i spłaszczać bliznę. W 2014 r. międzynarodowy zespół ekspertów stwierdził, że stosowanie podczas terapii arkuszy silikonowych jest „złotym standardem” w zapobieganiu i leczeniu blizn przerostowych oraz bliznowców, ale powinny być stosowane w połączeniu z innymi metodami leczenia, tak aby zapewnić pacjentom optymalne wyniki, takie jak masaże blizny i terapia cieplna.

Jak złagodzić ból blizny? Czy masaż blizn naprawdę pomaga?
Terapia blizny może pomóc uwolnić napięcie na powierzchni blizny oraz w znieczuleniu (i zmniejszyć ból), a także pomóc zmniejszyć drętwienie w tej okolicy. Terapia blizny jest tak samo ważna zarówno dla fizycznego, jak i emocjonalnego powrotu do zdrowia po operacji. Jeśli zamknięta blizna jest nadal bolesna przez wiele tygodni, miesięcy lub lat po operacji, powinieneś:

 

  • Rozpocznij terapię blizny, przesuwając ręce nad miejscem, w którym znajduje się blizna. Weź głęboki wdech i spowolnij oddech. Koncentrując się na oddychaniu, połóż ręce na bliźnie, tak aby zapewnić delikatny nacisk. Masaż blizny może pomóc złagodzić napięte i bolesne blizny. Terapia blizn jest lekka i delikatna i może być stosowana już po 6 tygodniach od jej powstania, kiedy blizna się zagoi.
  • Użyj terapii ciepłem, aby przyspieszyć proces gojenia i zapewnić kojącą ulgę w bólu. Zastosowanie delikatnego ciepła bezpośrednio na uszkodzoną skórę powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych (rozszerzenie lub poszerzenie naczyń krwionośnych), co zwiększa przepływ krwi i składników odżywczych do komórek, aby umożliwić im lepsze gojenie.
Jeśli ból nie ustępuje najlepiej jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem.

 

Nigdy nie jest za późno, aby zacząć dbać i poprawiać swoją bliznę oraz tobie aby dobrze się zregenerować.

 

Jaka jest różnica między blizną przerostową a bliznowcem?

Blizny występują w wielu kształtach i rozmiarach. 40-94% blizn po operacji staje się przerostowych (wypukłych). Typowa blizna przerostowa następuje po nagromadzeniu się kolagenu w granicach blizny. Nie rozszerza się. Bliznowiec rozszerza się. Organizm odkłada w tym miejscu coraz więcej kolagenu.

Przerostowe blizny i bliznowce są możliwe do wyleczenia, ale wymagają kompresji, aby spłaszczyć i poprawić ich wygląd. Kompresja jest absolutnie niezbędna do spłaszczenia i poprawy blizn przerostowych i bliznowców, a najlepszym, łatwo dostępnym produktem utrudniającym produkcję kolagenu są arkusze silikonowe.
Czy mogę wciąż poprawić wygląd mojej starej blizny? Jeżeli tak to jak to zrobić?
Oczywiście! Istnieje wiele możliwości – zarówno nieinwazyjnych jak i inwazyjnych, które mogą pomóc w leczeniu starej blizny. Pamiętaj, aby najpierw porozmawiać z lekarzem o historii blizny i swoich obawach. Proces tworzenia blizny może zając do 2 lat, zanim blizna osiągnie dojrzałość, a nawet po tym czasie blizna może nadal się zmienić, ponieważ zmienia się twoje ciało. Wczesne leczenie i zaopiekowanie się blizną (po 6 tygodniach) przyniesie znacznie lepsze wyniki, ale nie oznacza to, że starsze blizny (mające więcej niż 2) nie mogą zostać wyleczone. Oczywiście proces leczenia starszych blizn zwykle trwa dłużej, ale leczyłam panie z bliznami po cesarskim cięciu, które mają 10 lat i widzieliśmy świetne rezultaty! 

 

Nigdy nie jest za późno, aby zacząć dbać i poprawiać swoją bliznę oraz tobie aby dobrze się zregenerować.
Czego użyłaś, aby poprawić swoją bliznę po cesarskim cięciu?
Wypróbowałam produkt CicaLux na mojej bliznie po cesarskim cięciu, która miała ponad 3 lata. Muszę powiedzieć, że to było fantastyczne. Widać było różnice w zaczerwienieniu i w wypukłości mojej blizny. To było to co mi naprawdę pomogło. Na bliźnie, która miała ponad 3 lata, wydaje się, że jest to niesamowita poprawa w tak krótkim czasie.

 

CicaLux to leczenie blizny, które łączy 3 terapie w jednym innowacyjnym urządzeniu. W zestawie jest arkusz silikonowy, który zapewnia nawilżenie i naprężenie skóry dzięki taśmie. To umożliwia, aby blizna goiła się i oddychała, a jednocześnie poprawiał się koloryt skóry oraz blizna spłaszczała się. Użyłam kamienia do przeprowadzania terapii ciepłem. Terapia ciepłem zwiększa przepływ krwi i pozwala na zwiększenie krążenia w masowanej okolicy, co oczywiście sprzyja gojeniu. Terapia cieplna może również naturalnie złagodzić ból, jeśli blizna nadal boli.

Moja blizna jest dzisiaj znacznie bardziej spłaszczona i mniej czerwona!

Nie spiesz się podczas powracania do zdrowia, niezależnie od tego, czy jest to blizna po operacji, taka jak blizna po cesarskim cięciu, blizna po mastektomii, blizna po operacji na otwartym sercu czy blizna po urazie. Nie zapominaj o emocjonalnych i fizycznych skutkach, które mogą powodować blizny. Daj swojemu ciału czas na uzdrowienie. Twoje ciało przeszło przez wielki proces. Nie wahaj się zasięgnąć porady lekarza przed zastosowaniem terapii swojej blizny.
Sprawdź wyniki leczenia blizny Hannah po cesarskim cięciu. Pełne referencje dla wielokrotnie nagradzanej terapii blizn CicaLux dostępne są tutaj.

CicaLux Energized Scar-Care

Wielokrotnie nagradzany wyrób medyczny przeznaczony do kompleksowego leczenia blizn pooperacyjnych
KUP TERAZ